“Сармат” проводит субботники
В рамках реализации программы социальной ответственнности пивоваренной группы “Сармат” стартовал проект “Сармат” - за чистоту нашего города”. В ходе осуществления проекта силами работников группы и местных жителей планируется провести субботники в городских парках шести городов – в Днепропетровске, Донецке, Луганске, Львове, Полтаве и Симферополе.
Первое подобное мероприятие прошло в субботу в Гагаринском парке г. Симферополя. В ходе акции был наведен порядок в одном из крупнейших парков столицы Крыма — покрашены ограждения, скамейки и разбиты цветочные клумбы.
В субботнике приняли участие генеральный директор группы “Сармат” Сергей Калинин, мэр Симферополя Геннадий Бабенко, директора подразделений группы “Сармат”, представители компании “Систем Кэпитал Менеджмент” - акционера группы “Сармат”, местные жители и работники ОАО “Пивобезалкогольный комбинат “Крым”.
http://www.sarmatbeer.com/articles/press25052006.htm
http://www.companion.ua/Articles/Content/?Id=9948&Callback=list
Іскра - загальні збори після самогубства

Говорячи про відкритість підприємства і про прозорість ведення бізнесу достатньо зайти на
сторінку Львівської Іскри, щоб побачити приклад повної відсутності інформації. Сторінки не оновлювалась певно декілька років, і це при тому, що ми говоримо про одне з найбільших промислових підприємств Львова і найбільше підприємство з виробництва жарівок у Східній Європі. А всередині вирують пристрасті, які навіть близько не мають спільного із відповідальним веденням бізнесу - коли люди кінчають життя самогубством напередодні проведення загальних зборів акціонерів, яке скликається,
за ствердженнями Львівської Газети, аби лише оформити оборутку із продажу підприємства, яка вже відбулась де-факто.
Але це лише одна сторона роботи керівництва підприємства, є ще інша, більш позитивна:
- У 2005 голова Наглядової ради ВАТ «Іскра» Мирон Костів за особистий внесок в оздоровлення економіки, розвиток інтеграційної та інвестиційної діяльності, випуск високоякісної продукції одержав головну бізнес-премію Асамблеї ділових кіл України – «Золотий Меркурій» (див. тут)
- У 2003 працівники Іскри відстоювали ділянку, яку намагались забрати з-під їхнього права за забудову, міські керівники (див. тут). Тоді Мирон Костів відстоював інтереси працівників підприємства (див. тут)
- Саме Іскра взяла до себе на роботу Олега Кравчука, підприємця та управлінця, який за успіхи на принципове небажання входити у відносини із злочинним світом, заплатив за це життям. Тоді керівництво Іскри не побоялось криміналітету.
То що власне відбується на підприємстві, де випадають з вікон власні працівники? Хто наважиться бути власником після того, як всі чекатимуть на нового власника, щоб дізнатись про подробиці процесу зміни власника.
Соціальні програми компаній і їхня соціальна відповідальність
Розмова про те, чи можна вважати соціальні програми компаній виявом соціальної відповідальності - ще попереду. Російська Асоціація Менеджерів дотримується думки, що так. Проте, чи можна вважати вибудову окремої системи медичного забезпечення, окремих доплат до зарплат працівникам певної компанії (заводу) дійсно необхідним інструментом? Чи не є це певною мірою блюзнірством у відношенні до обслуговуючого персоналу, чи до тих самим продавців в магазинах, де затоварюються після роботи працівники таких підприємств (із надбавками)? Чи повинні такі програми модернізуватися, наприклад шляхом страхування? Чому на балансі Залізниці має бути мережа шпиталів? В якій галузі, зрештою, та сама Укрзалізниця працює? З іншого боку, чому пенсіонери мають виживати, чи радше вимирати, на таку пенсіію як зараз, тоді як підприємство спроможне підвищити виплати. Коли медична система у виродженому стані, чому підприємство не повинно дбати про здоровя персоналу. Ці аргументи мають бути викладені, досліджені, і навести до певних порад та рекомендацій. Такі думки виникаються після новин про останні суперечки між В. Пинзенником, міністром фінансів, та головою Укрзалізниці В. Гладких (н-д
тут) про бюджет компанії на 2006.
Реформа госуправления
Президент Украины Виктор Ющенко поручил Национальному совету по вопросам государственного управления и местного самоуправления в течение месяца доработать концепцию реформирования госуправления. Об этом глава государства заявил сегодня, подытоживая первое, инициированное им заседание новой госструктуры.Интересно, что как-то среди разговоров (судя по информации, поданной прессой) данного Совета не прослеживается желание привлечь к разговору бизнес-структуры, которые во многом зависимы от принципов госуправления (госзаказ, закупки, тендеры и т.д.) . Кроме того, роль и соответственно принципы построения системы госуправления постепенно изменяются, - роль и значимость различных групп и социальных институтов во многом переформировалась на протяжении последних 10 лет, и не только в Украине. Компании постепенно начинають играть немаловажную роль там, где раньше були исключительно госструктуры. Поэтому при изменении системы госуправления необходимо в обязательном порядке учитывать изменяющуюся роль бизнеса. (в качестве см.
этот исследовательский проект)